herb POLONIA WROCŁAW
MKS PARASOL WROCŁAW   POLONIA WROCŁAW

2014-09-20, 13:00

Czas spotkania: 60 min.

Brak słów... Relacja, która zamiast na opisie gry drużyn w dużej części powinna zawierać informacje o poziomie sędziowania i ilości błędów popełnionych przez sędziego.

Mecz mógł być ciekawy, mógł dostarczyć wiele pozytywnych emocji a będzie jednym z tych, które będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Po raz kolejny czeka nas praca nad poprawą "jakości" technicznej, bo zbyt wiele meczów rozegraliśmy pokazując, że potrafimy dobrze operować piłką a dodając do tego założenia szkoleniowo-taktyczne mieliśmy robić kolejny krok do przodu. Tymczasem brak luzu, spokoju i wiary w swoje umiejętności u części z naszych zawodników powoduje, że gra nie wygląda tak jak powinna.

I połowa

2 min - zaczynamy nie najlepiej, przez co w krótkim czasie drużyna Polonii konstruuje dwie akcje i oddaje strzał na bramkę. Mateusz Boksa nie daje się zaskoczyć i przenosi piłkę nad poprzeczką.

5 min - Kuba Zawadzki przecina podanie i głową zagrywa do Przemka Marcjana, sytuacja 1x1 przed polem karnym, ale Przemo próbuje technicznym strzałem pokonać bramkarza - zbyt lekko i w środek bramki

6 min - GOOOL PARASOL!!!! na akcje Polonii odpowiadamy świetną akcją a w zasadzie błyskiem umiejętności Przemka Marcjana, który przejmuje wyrzuconą z autu piłkę, opanowuje ją, dryblingiem gubi obrońcę i zagrywa idealną piłkę między obrońców do nadbiegającego z prawej strony Krzysia Świenca. Małe kłopoty przy opanowaniu piłki nie pozwalają skończyć akcję w pierwszym tempie, ale po "kółeczku" Krzysiu oddaje mierzony strzał przy słupku. 1:0!!!!!!

13 min - po zdobytej bramce gramy już znacznie lepiej  konstruując kolejne akcje, nie udaje się jednak doprowadzić do czystej sytuacji bramkowej. Rywale podobnie i dopiero po rzucie wolnym z przed linii pola karnego szansę na wyrównanie mają goście. Strzał wybija stojący przed Mateuszem Arek Michalak.

15 min - groźna akcja Polonii, w której jednym podaniem od obrońcy zostaje uruchomiony napastnik, ucieka Radziowi Kusiakowi i oddaje strzał na bramkę a Mateusz Boksa broni nogą przenosząc piłkę nad poprzeczką.

17 min - GOL POLONIA - rzut rożny dla Polonii, piłkę wybijamy na przedpole i przy braku agresywnego blokowania strzału zawodnik uderza na bramkę, strzał może niezbyt mocny , ale po drodze próbuje interweniować Arek Michalak tak podbijając piłkę głową, że wpada ona idealnie do bramki odbijając się jeszcze od poprzeczki.

18 min - GOOOL PARASOL!!!! odpowiadamy natychmiast i ponownie wychodzimy na prowadzenie (małe kłopoty ze sprzętem nie pozwoliły jednak zarejestrować tej akcji). W okolicach pola karnego idealnie został obsłużony podaniem Kuba Zawadzki i ze spokojem wykończył akcję pokonując bramkarza. Podającym prawdopodobnie był ponownie Przemek Marcjan (do zweryfikowania:) ). 2:1!!!

19 min - nie minęła minuta od zdobycia bramki a ponownie atakujemy - prawą stroną piłkę rozgrywa Łukasz Mróz z Patrykiem Bodychem, który próbuje minąć obrońcę a podbitą piłkę ręką zatrzymuje obrońca. I dochodzimy do najbardziej kuriozalnej sytuacji jaką widziałem na meczu: Sędzia dyktuje rzut wolny BEZPOŚREDNI, do piłki podchodzi Kuba Zawadzki i idealnym strzałem pokonuje bramkarza. GOL!!! Sędzia wskazuje środek boiska, wszyscy zawodnicy wracają na swoją połowę, w tym również i sędzia kieruje się do środka boiska. Zza linii bocznej jednak krzyczy do sędziego trener gości, że powinien być rzut wolny pośredni. Pominę nieznajomość przepisów trenera i tego typu reakcje po straconej bramce, ale na boisku powinien rządzić sędzia i nie ulegać żadnym naciskom piłkarzy, trenera czy kibiców. Nam trafił się jednak sędzia laik, który po każdym krzyku zawodnika czy trenera gości podejmował decyzje na ich korzyść. W tej sytuacji kompletnie się skompromitował nakazując wznowienie gry po uznanej wcześniej bramce od bramki Polonii.

19 min - GOL POLONIA -  nasza drużyna w szoku, kibice zdziwieni a sędzia człapie w środku boiska bawiąc się czymś co ma w rękach. Podanie z prawej strony w kierunku naszej bramki a sędzia w tym czasie stoi dokładnie na środku boiska i patrzy sobie na ręce!!! Efekt - puszczony 2-3 metrowy spalony i tracimy bramkę. Zamiast 3:1 jest 2:2!

25 min - gra z naszej strony trochę "siadła", wdarły się proste błędy przy podaniach piłki a sędzia nadal popełnia błędy i wdaje się w dyskusje z zawodnikami gości, którzy zauważyli, że można w ten sposób "sterować" jego decyzjami. Ładne uderzenie z dystansu zawodnika Polonii na poprzeczkę zbija Mateusz Boksa. DO piłki dobiega jeszcze jeden z zawodników gości, ale podanie przecina Arek Michalak i wybija piłkę poza pole karne.

26 min - Błażej Świątko wyprzedza przeciwnika i przejmuje adresowaną do niego piłkę, ucieka obrońcom do linii końcowej i ostro dośrodkowuje w pole karne, bramkarz przecina wrzutkę zbijając piłkę przed bramkę, próbuje ją opanować Piotrek Kopeć i w momencie przyjęcia otrzymuje uderzenie z kolana w okolice lędźwi... sędzia i jego gwizdek nieobecni a Piotrek z bólem musi opuścić boisko.

30+1 - ładnie podcięta piłka przez Arka Michalaka ląduje między środkowymi obrońcami i Konrad Peszko ma sporo czasu na oddanie dobrego strzału, zauważył jednak wysuniętego bramkarza i podjął decyzję (też dobrą) o przelobowaniu go. Uderzenie niestety zbyt słabe i piłka w rękach bramkarza.

30+3 - kolejna zła decyzja sędziego, który w przypadku gdy Błażej Świątko wygrywa pojedynek bark w bark z napastnikiem gości, dyktuje rzut wolny z przed pola karnego. Strzał z wolnego słaby i w środek bramki.

II połowa

Drugą połowę rozpoczyna seria błędów sędziego (nie odgwizdane faule i pozycje spalone), ale też i naszych. Bez względu na to jakiego na meczu mamy sędziego nie możemy popełniać aż tak koszmarnych błędów własnych. Kilku z naszych zawodników zapomniało nawet jak się piłkę podaje i w efekcie nie potrafiliśmy skonstruować żadnej akcji, która doprowadziłaby nas w pobliże bramki przeciwnika. Na dodatek formacja obronna w tych minutach prawie nie istniała, na boisku przebywali jedynie tzw obrońcy.

7 min - GOL POLONIA - na efekty wyżej opisanej sytuacje nie trzeba było zbyt długo czekać. Przy wyprowadzaniu piłki z prawej strony boiska fatalne podanie za plecy Patryka i piłka ląduje pod nogami zawodnika Polonii, akcję możemy jeszcze przerwać, ale zamiast odbioru mamy "symulowanie" jego próby, więc może on dokładnie obsłużyć nadbiegającego z drugiej strony i pozostawionego bez krycia kolegi. Balans ciałem i próbujący ratować sytuację Arek Mikołajczyk zostaje w miejscu a zawodnik spokojnie lokuje piłkę w pustej bramce. 3:2.

9 min - po chwili przerwy spowodowanej kontuzją Arka odpowiadamy wreszcie jakąś akcją. Prawą stroną przedziera się Łukasz Mróz i zostawiając za sobą obrońcę próbuje dośrodkować do przesuniętego już do przedniej formacji Arka Michalaka. Podanie zostaje przecięte przez obrońcę, ale wybita głową piłka wpada pod nogi Patryka Bodycha a on z pierwszej zagrywa w pola karne do Arka. Niestety wykończenie akcji już nie najlepsze i piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

13 min - kolejna składna akcja zapoczątkowana przez dobre wyjście i dokładne podanie Łukasza Mroza. Piłkę otrzymuje Patryk Bodych i po małych problemach z opanowaniem zagrywa prostopadłą do czekającego na podanie Kuby Zawadzkiego. Obrońca, którym był nominalny bramkarz gości zostaje 3 m za plecami Kuby pokazuje jednak jak się powinno walczyć do końca i wślizgiem blokuje strzał na bramkę.

14 min - kolejny błąd przy wyprowadzaniu piłki po rzucie rożnym. Napastnik oddaje mocny strzał na bramkę a piłka w niewielkiej odległości mija słupek.

15 min - GOOOL PARASOL!!! jedno dobre podanie - tylko tyle i aż tyle aby zdobyć bramkę. Tym razem z pierwszej piłki zagrywa Przemek Marcjan a piłka trafia do grającego z przodu Arka Michalaka. Sytuacja sam na sam z bramkarzem, ale piłka jest na prawej (słabszej) nodze Arka, przez co strzał nieprecyzyjny i prosto w bramkarza, który wyszedł na 10 metr, aby skrócić kąt. Odbita piłka spada pod nogi obrońcy (chwalonego przeze mnie wcześniej) a ten nieczysto trafia w piłkę i wybija ją przed siebie, ale zbyt lekko i piłka trafia do Łukasza Mroza o on bez namysłu, pomimo tego, że miał piłkę na lewej nodze, uderza nad bramkarzem pod poprzeczkę bramki. 3:3!

24 min - kolejne wyprowadzenie a w zasadzie wybicie piłki po rzucie rożnym dla Polonii, do piłki wystartował Konrad Peszko, który zostaje w sposób zdecydowany sfaulowany przez obrońcę. Gdyby nie ta interwencja to Konrad miałby przed sobą tylko bramkarza, bo pozostali obrońcy nie byliby go w stanie dogonić. Sędzia odgwizduje faul, jednak bez konsekwencji dla faulującego.

25 min - szybka akcja Polonii i do bardzo dobrej sytuacji bramkowej dochodzi napastnik. Szybkie wyjście z bramki Arka Mikołajczyka i nieprecyzyjny strzał powodują, że wynik nie ulega zmianie. Po chwili kolejna sytuacja gości po błędzie obrońców, którą w ostatniej chwili wyjaśnia wybiciem piłki Błażej Świątko

30+1 min - GOL POLONIA. Kolejna kuriozalna sytuacja z udziałem sędziego - na linii koła środkowego na naszej połowie zostaje sfaulowany Przemek Marcjan, faulujący rozkłada ręce jokoby nic nie było i Przemek sam się przewrócił, chociaż on jeszcze po nim "przeszedł" sędzia gwiżdże i wznawia grę rzutem sędziowskim rzucając piłkę pod nogi zawodnikom Polonii! Sytuacja nie ma może bezpośredniego związku ze straconą bramkę, ale kolejny raz mamy zamęt na boisku. Piłka po rzucie sędziowskim zostaje wycofana do tyłu a obrońca mając dużo czasu długim podaniem znajduje napastnika. Wszystko wydaje się pod kontrolą Radka Kusiaka, jednak w ostatniej chwili decyduje się on na przecięcie lotu piłki głową, piłka go mija i napastnik w niewygodnej pozycji, ale próbuje oddać strzał na bramkę. Do piłki ruszył bramkarz i Oskar z Błażejem a efekt taki, że wpada cała trójka na siebie a piłka przechodzi do stojącego przed pustą bramką drugiego z zawodników Polonii. Kolejna bramka stracona w ostatnich sekundach... 3:4