herb WKS ŚLĄSK I WROCŁAW
MKS PARASOL WROCŁAW   WKS ŚLĄSK I WROCŁAW
Boisko w Leśnicy ul. Kosmonautów 320

2014-06-20, 18:30

Ostatni mecz sezonu 2013/2014 drużyna MKS Parasol rozegrała na własnym boisku goszcząc drużynę Śląsk Wrocław zajmującą w tabeli miejsce o jedną pozycję wyższą, czyli czwartą. Mecz inny od poprzednich meczów a także od meczu wyjazdowego z rundy jesiennej. Założeniem taktycznym była dobra gra z nisko przesuniętymi liniami, grającymi blisko siebie i dobre przesuwanie w kierunku prowadzonej gry co miało zagęścić naszą strefą obronną a przeciwnikowi utrudnić swobodną wymianę piłki. Nie są to elementy, które chłopcy muszą robić już na wysokim poziomie, ale jedne z wielu mających m.in. uświadomić zawodnikom jak ważna jest gra defensywna całej drużyny, jaka jest reakcja drużyny przeciwnej na tak postawione warunki a także jak zachować się po przejęciu piłki. Śląsk Wrocław dysponujący szybkimi i bardzo dobrymi technicznie zawodnikami był idealnym przeciwnikiem do takiej gry i zapewne tak my jak i oni z tego meczu oprócz podziału punktów wynieśliśmy kolejne doświadczenia na przyszłość.

Sytuacji podbramkowych zbyt wiele nie było, więc relacja powinna być krótka:)

I połowa

2 min - zaznaczam ją tylko dlatego, że w niej była cała esencja piątkowego meczu: próba wymiany podań zawodników Śląska na prawej naszej stronie, dobrze ustawiona czwórka naszych zawodników i Patryk Bodych wybija piłkę spod nóg przeciwnika, piłka trafia do Radzia Kusiaka, szybkie zagranie do Kuby Masłowskiego, klepka do wychodzącego Przemka Marcjana i prostopadłe zagranie Przema do będącego już w pełnym biegu Kuby Zawadzkiego... zabrakło dwóch metrów (albo dwóch lat dzielących zapewne Kubę od obrońcy) a akcja mogła zakończyć się sukcesem:)

4 min - akcja Śląska - napastnik ładnym zwodem wychodzi na pozycję strzałową, jednak samo uderzenie zbyt lekkie i Mateusz Boksa broni -  nogą:)

14 min - świetna okazja Patryka Bodycha, który otrzymał podanie z prawej strony od Łukasza Mroza, uwalonił się od obrońcy i znalazł się przed bramką Śląska, zabrakło jednak ciut zimnej krwi i precyzji a strzał w długi róg minął słupek bramki

15 min - GOL Śląsk!  mija niewiele ponad minuta a tracimy bramkę - błąd przy wyprowadzaniu piłki z pod naszego pola karnego popełnia Arek Michalak, piłka trafia pod nogi zawodnika Śląska, który po przyjęciu uderza z dystansu kobując naszego bramkarza. 0:1.

19 min - crossowe podanie Arka Michalaka do wychodzącego Konrada Peszko -  płaski strzał w długi róg jednak niecelny

21 min - goście wyrzucają aut z prawej strony boiska, piłka trafia do napastnika, który w łatwy sposób ogrywa naszą dwójkę środkowych obrońców i zbliża się do bramki, próbujący ratować sytuację Radziu Kusiak fauluje a sędzia bez wahania wskazuje rzut karny. Strzał z rzutu karnego na szczęście bardzo niecelny.

39 min - GOOOL Parasol!!! akcję wyprowadza Filip Karyś, który ładnym zwodem i dokładnym podaniem uruchamia Kubę Zawadzkiego, ten z pierwszej zagrywa do środka do Patryka Bodycha, który w tej akcji jest jeszcze zablokowany przez obrońcę, zdecydowany atak Przemka Marcjana na wychodzącego z piłką zawodnika Śląska pozwala kontynuować akcję, bo piłka wraca do Patryka, zagranie piętą do Przemka i tym razem on jest blokowany przez obrońcę i musi walczyć o piłkę. W końcu obrońcy wybijają piłkę do kolegi, z już którym walczy Filip Karyś co powoduje niedokładne przyjęcie, piłka zmierza do kolejnego z zawodników Śląska, ale ciałem blokuje go Patryk a po wywalczeniu piłki oddaje strzał z dystansu. Wspaniały lot piłki, która wpada "za kołnierz" bramkarzowi. 1:1!

51 min - mecz przebiega w towarzyskiej atmosferze, bez groźniejszych sytuacji podbramkowych czy strzałów, dopiero Przemek Marcjan zdecydowanym atakiem ciałem odebrał piłkę zawodnikowi Śląska i po wejściu z nią w pole karne oddał groźny strzał w długi róg - dobra interwencja bramkarza, który sparował piłkę w kierunku linii końcowej.

KONIEC MECZU, KONIEC SEZONU - NA PODSUMOWANIE PRZYJDZIE JESZCZE CZAS:)

1. Mateusz Boksa  zmiana 30" Arek Mikołajczyk
2. Arek Michalak kapitan