Po sparingu z Chrobrym Głogów - relacja

• autor: krissman, 2017-02-07 07:10

W ostatnia sobotę rozegraliśmy sparing z mocną drużyną Chrobrego Głogów. Mecz wygraliśmy 2 do 1. Wynik nie był oczywiście najważniejszy, ale kolejny raz udowodniliśmy sobie, że potrafimy grać z najlepszymi. Pomimo straty pierwszej bramki chłopcy wierzyli w zwycięstwo, które stało się naszym udziałem. Ten mecz pokazał, że umiejętności to 50 procent. Drugie tyle stanowi głowa i wiara we własne możliwości i w zwycięstwo.

(P.S. Foto arch.)

Przeciwnicy zdecydowanie przewyższali nas warunkami fizycznymi. Grali zdecydowanie i bardzo walecznie. Brawa dla chłopców za to, że podjęli walkę od początku do końca. Mecz pokazał nam również nad czym należy pracować. Przejdźmy do konkretów. Po pierwsze faza otwarcia i budowania akcji jest fragmentem, który musimy poprawić. W momencie zagrania przez nas piłki do bocznego obrońcy a potem zagraniem do zawodnika w strefie środkowej, wracała ona ponownie do bocznego obrońcy a to skutkowało już stratą. Brakowało przeniesienia piłki w inna strefę tak, żeby można było wyjść spod pressingu. O tym rozmawialiśmy już, ale wymaga to pracy. Po drugie grając w średnim pressingu po odbiorze piłki ponownie notowaliśmy stratę przez zbyt długie przetrzymywanie piłki przez zawodnika ze środka pola. Czasem warto wykonać nawet pierwsze podanie zwrotne, żeby potem przyspieszyć grę. Często zbyt szybko chcieliśmy zagrać piłkę bezpośrednio do przodu, przez co natychmiast traciliśmy możliwość poprowadzenia gry. Po trzecie zapominamy w średnim pressingu, że w obronie gramy w systemie 4 1 4 1 .skrzydłowi grali zbyt wysoko, przez co robiło się dużo miejsca w bocznych sektorach dla przeciwnika. Tutaj ogromna moja prośba o ustalenie jednego treningu gdzie spotkam się z cala pierwsza drużyną. Moi drodzy, piłka nożna to gra zespołowa. My nie możemy się od ponad roku spotkać w komplecie na treningu, żeby pracować nad aspektami taktyki drużynowej. Zdaję sobie sprawę z natłoku zajęć chłopców, ale rozwijamy się my piłkarze przede wszystkim poprzez grę i ćwiczenia w formacjach, szczególnie teraz, w tym wieku. Proszę wiec o dyskusje na ten temat na forum. Ja jako trener jestem w trudnej sytuacji, bo widzimy się tylko na meczach w komplecie. Trudno mi nawet ułożyć trening dla danej formacji bo nie wiem kto będzie na treningu. Podsumowując dziękuję wam Panowie za świetny występ i gratuluje dobrego wyniku. Pomyślmy proszę, co można zrobić, żebyśmy byli chuć raz w tygodniu na treningu w komplecie.

Autor: Treść:pozostało znaków: