FC WROCŁAW ACADEMY 6:0 MKS PARASOL WROCŁAW

LECHIA DZIERŻONIÓW - WKS ŚLĄSK WROCŁAW
FC WROCŁAW ACADEMY - ZAGŁĘBIE LUBIN

Finały miejskie - Wrocław

MKS Parasol zwycięzcą turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2014!!!!

Wspaniałym sukcesem zakończył się udział naszej drużyny w tegorocznych rozgrywkach turnieju Deichmann Minimistrzostwa. Po prawie dwumiesięcznych zmaganiach w rozgrywkach grupowych przyszedł czas na Finał Miejski. Jak wspaniałe to były chwile - kto był ten to przeżył: od radości po wspaniałych akcjach w pierwszych meczach, przez chwile napięcia w półfinale po huśtawkę nastrojów jaką nam chłopaki zafundowali w finale i euforię po jego zakończeniu...

A szerzej o tym jak było w rozwinięciu

Z ostatniej chwili: razem z nami na Turniej Ogólnopolski jedzie drużyna Iranu, która otrzymała tzw. Dziką Kartę. Gratulujemy i życzymy POWODZENIA!!!

Do rozgrywek finałowych przystępowaliśmy jako jeden z faworytów i tak też byliśmy anonsowani przez prowadzącego zawody spikera. W rozgrywkach grupowych pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony przegrywając zaledwie dwa mecze i to wcale nie będąc w nich gorsi piłkarsko a jedynie poprzez niewykorzystane sytuacje i błędy, które na bramki zamieniali przeciwnicy. Przez te kilkanaście spotkań dużo rozmawialiśmy na temat sposobu gry i cieszę się niezmiernie, że w tych najważniejszych momentach udało się zagrać tak mądrze.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z jedną ze słabszych drużyn drugiej grupy - Danią. Bramki padały tak szybko, że nie jestem pewny, czy wszystkie wymienię:)

Dania Wrocław 0 - 18 Australia Wrocław

bramki - asysty: Oskar Wojtczak as. Piotrek Kopeć; Oskar Wojtczak as. Adaś Kadyło, Piotrek Kopeć as. Kuba Zawadzki;  Adaś Rewoliński dobitka strzału Przemka Marcjana, Daniel Tomczyk as. Przemo Marcjan, Daniel Tomczyk as. Olek Król, Olek Król as. Adaś Rewoliński, Adaś Rewoliński dobitka po karnym Oskara Wojtczaka, Piotrek Kopeć as. Adaś Rewoliński, Olek Król as. Piotrek Kopeć, Piotrek Kopeć as. Olek Król, Przemo Marcjan po akcji ind., Kuba Zawadzki as. Przemo Marcjan, Kuba Zawadzki po akcji ind., Piotrek Kopeć as. Przemo Marcjan,

Peru Wrocław 0 - 6 Australia Wrocław

bramki:  Adaś Kadyło as. Oskar Wojtczak, Oskar Wojtczak as. Adaś Kadyło, Daniel Tomczyk as. Adaś Rewoliński, Piotrek Kopeć (as. ? - poza kadrem), Kuba Zawadzki as. Oskar Wojtczak, (jedna bramka nie została nagrana)

W ćwierćfinale czekała na nas drużyna Szwajcarii, czyli nasi dobrzy znajomi z Parasola 2003. Po niemrawym początku na akcję indywidualną zdecydował się Adaś Kadyło, akcja przerwana, ale odbitą piłkę mocnym strzałem kieruje w stronę bramki Kuba Zawadzki, strzał wybija przed siebie Kuba Borkowski a Oskar Wojtczak nie daje już szans na skuteczną obronę. Kolejne bramki Piotrka Kopcia - po ładnym podaniu Oskara Wojtczaka i Oskara po odbiorze obrońcom podcinają wyraźnie skrzydła przeciwnikom a my zaczynamy myśleć o półfinale.

Szwajcaria Wrocław 0 - 6 Australia Wrocław

bramki: Oskar Wojtczak as. Kuba Zawadzki; Piotrek Kopeć as. Oskar Wojtczak; Oskar Wojtczak po akcji ind.; Oskar Wojtczak as. Piotrek Kopeć; Kuba Zawadzki (z rożnego); Piotrek Kopeć as. Kuba Zawadzki

Półfinał. W walce o finał musieliśmy zmierzyć się z utytułowanym rywalem, choć reprezentującym rocznik 2004 drużyną Paragwaju (FC Academy). Zwycięzca zeszłorocznej edycji Deichmanna miał również apetyt na powtórzenie tego sukcesu i w tym roku. Drużyna dobrze nam znana i "rozpracowana" już przed meczem w rozgrywkach grupowych, w którym jednak polegliśmy (wygrywając 1:0), ponieważ zabrakło koncentracji tak przy wykańczaniu kolejnych dogodnych sytuacji bramkowych, jak i (przede wszystkim) złego ustawienia w obronie. Tym razem takich błędów prawie nie było, a jeżeli nawet się pojawiały to natychmiast były naprawiane przez kolegę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0 z niewielką przewagą po naszej stronie. Przeprowadziliśmy kilka akcji, kilkukrotnie strzelaliśmy na bramkę a rywale nie zmusili Nikosia do wysiłku ani razu. Nagrania drugiej połowy nie mam, ale gra była zbliżona do tej z pierwszej, z tą różnicą, że jedna z naszych akcji zakończyła się zdobyciem bramki przez Piotrka Kopcia. Kilku centymetrów zabrakło Piotrkowi aby podwyższyć wynik na 2:0, ale i tak utrzymaliśmy wynik i gramy w finale!

Paragwaj Wrocław 0 - 1 Australia Wrocław

bramka: Piotrek Kopeć as. ?

FINAŁ. Tu czeka nas niespodzianka - drużyna Iranu (Śląsk Wrocław) pokonała w półfinale pewnego wydawałoby się finalistę, czyli zwycięzcę rozgrywek grupowych drużynę Argentyny (MKP Wołów) i to w stosunku 5:1!!! Jak ważne jest dobre wejście w mecz pokazały pierwsze sekundy, w których widać było lekki paraliż naszych zawodników i na efekty nie trzeba było długo czekać - nie minęło 30 sekund kiedy to Kacper Nowicki dał Iranowi prowadzenie. Kubełek zimnej wody nie podziałał i pomimo tego, że próbowaliśmy atakować to robiliśmy to nieskładnie a do tego dochodziły proste błędy w obronie przez co Iran miał kolejne szanse na podwyższenie rezultatu. My odpowiadamy dobrą akcją indywidualną Kuby Zawadzkiego, jednak strzał przechodzi nad poprzeczką. Na wyrównanie czekaliśmy do 7 min. - piłkę wyłuskał obrońcy Oskar Wojtczak i strzałem przy słupku pokonał bramkarza. Cieszyliśmy się minutę - kolejny błąd w ustawieniu i rywale zdobywają bramkę. Odpowiadamy natychmiast - ponownie Kuba zakręcił 3 zawodnikami Iranu i zagrał na idealną pozycję do Oskara Wojtczaka, strzał Oskara mija niestety słupek. 10 min i kolejna świetna okazja Oskara, który odbiera piłkę rywalom na naszej połowie i pędzi na bramkę, po drodze "nawija" jeszcze Kacpra i mając przed sobą wysuniętego bramkarza decyduje się na lobowanie choć w idealnej pozycji był Piotrek Kopeć - niestety piłka mija bramkę. Mija pół minuty i tym razem sytuację ma Piotrek Kopeć, który skorzystał z prezentu od obrońcy wykonującego aut - tym razem strzał wprost w bramkarza. Drugą połowę zaczynamy od małych korekt w składzie i już w 2 minucie mamy efekty: ładna i składna akcja, w której piłkę zagrało 5 zawodników czyli: Nikoś do Przema, Przemo do Adasia Rewolińskiego, tu ładne wejście między dwóch zawodników i zagranie do Oskara i świetna asysta na drugą stronę pola karnego do Adasia Kadyły, spokój Adasia, krótki zwód i zaskakujący strzał tuż przy słupku - mamy remis i już czuję, że będzie dobrze:) Rzeczywiście ruszamy do ataku i mamy jedną sytuację po drugiej m.in dwukrotnie z dobrych pozycji strzelał Piotrek Kopeć, jednak w tym przypadku miało być do trzech razy sztuka i to za trzecim razem się udało pokonać bramkarza. Akcję rozpoczął Adaś Kadyło przejmując podanie przeciwnika i od razu zagrywając do Piotrka, on ładnym zwodem zostawił z tyłu obrońcę a będąc już przed bramkarzem uderzył z lewej nogi pomiędzy jego nogami. 3:2!!! Niecałą minutę przed końcem ustalamy wynik: przebojową akcję robi Przemo Marcjan, który odbiera rywalom piłkę na linii naszego pola karnego i biegnie przez całe boisko mijając jeszcze po drodze ostatniego obrońcę, a następnie wykłada piłkę Piotrkowi Kopciowi, który pakuję ją do pustej bramki. Jeszcze kilka sekund i KONIEEEC!!!! JEDZIEMY DO OPOLA!!!!!!!!!!!!!!!!

Iran Wrocław 2 - 4 Australia Wrocław

1:1 - Oskar Wojtczak po akcji ind.
2:2 - Adaś Kadyło as. Oskar Wojtczak
3:2 - Piotrek Kopeć as. Adaś Kadyło
4:2 - Piotrek Kopeć as. Przemo Marcjan

CHŁOPAKI JESZCZE RAZ SERDECZNE GRATULACJE!!!!!

Dziękuje również baaardzo rodzicom, organizatorom za kolejny wspaniały turniej i wszystkim drużynom, z którymi zmierzyliśmy się w czasie tego turnieju! Być może do zobaczenia za rok:)

Kilka informacji w temacie Finałów Ogólnopolskich w Opolu:

Do Opola wyjeżdżamy w piątek (27.06), możemy skorzystać z transportu jaki zapewnia nam organizator lub dojechać własnymi autami. Noclegi mamy zapewnione w jednej ze szkół - sala szkolna i dmuchane materace lub jeżeli będzie taka wola większości znaleźć sobie nocleg we własnym zakresie. Muszę też wiedzieć kto z rodziców wybiera się na finały a kto nie - potrzebne to jest do podpisania druku oświadczenia. Proszę o jak najszybsze namyślenie się w powyższych kwestiach.

Proszę również o poświęcenie kilka chwil i przeczytanie informacji ze strony organizatora, link: