Metodyka - gry w przewadze

Metodyka gier w przewadze liczebnej.

Gry w przewadze liczebnej dwóch zawodników.

Gry w przewadze liczebnej jednego zawodnika.

1. Gry  na utrzymanie piłki w swoich polach.

2. Gry  na utrzymanie piłki w swoich polach plus zagranie w drugie  pole piłki po wykonaniu określonej ilości podań w swoim polu . Broniący też zmieniają się rotacyjnie, wbiegając w jedno pole i w drugie pole na przemian.

3. Gry zdobywające teren z zadaniem zdobycia bramki. Trójki atakują wahadłowo raz z jednej strony, raz z drugiej strony. Tak samo wbiegają obrońcy - raz z jednej strony, raz z drugiej strony.

4. Gry zdobywające teren z z zadaniem zdobycia bramki i z ograniczeniem czasowym 10 sek, potem 8 sek.

5. Gry zdobywające teren z zadaniem zdobycia bramki z wbiegającym obrońcą z tyłu jednym i potem drugim do równowagi liczebnej.

6. Gry łączone na utrzymanie piłki i gra zdobywająca teren. Gra na pierwszej połowie boiska w przewadze liczebnej na utrzymanie piłki. Po wykonaniu określonej ilości podań przeniesienie piłki w drugie pole z obowiązkiem zdobycia bramki grając przeciwko dwójce kolejnych obrońców.

7. Gra w przewadze liczebnej z z kilkakrotnym wykonaniem tego samego zadania przez jeden zespół z zadaniem zdobycia bramki . Piłka po stracie lub po zakończeniu akcji zagrywana jest przez trenera.

8.Gra w przewadze liczebnej z zadaniem zdobycia bramki i z samodzielnym powrotem jednego zawodnika po piłkę po zakończonej akcji. Biali rozgrywaja akcje przeciwko niebieskim w sytuacji przewagi liczebnej. W drugim polu niebiescy grają w przewadze liczebnej przeciwko białym z zadaniem z wykonania określonej ilości podań. Biali atakują tak długo na bramkę dopóki niebiescy w drugim polu nie wykonają określonej ilości podań.

9. Gra w przewadze liczebnej drużyny atakującej. W drużynie broniącej po stracie piłki jeden zawodnik lub dwóch szybko wraca do bramki. Gra na dwie lub cztery bramki.